Odhodlali ste sa na veľký krok. Kúpu bytu. Teraz stojíte pred otázkou: „Kúpiť byt v novostavbe alebo kúpiť starší byt a renovovať?“ V tomto blogovom článku Vám predstavíme najväčšie výhody kúpy nového bytu v novostavbe alebo v developerskom projekte vo výstavbe.

 

Zdá sa Vám „byt starší byt lacnejší“? Opak je pravdou

Financie sú dôležitým faktorom, ktorý vedie rozhodovanie o kúpe nového bytu určitým smerom. Na prvý pohľad staršie byty získavajú výhodu nižšej ceny. Ale je to skutočne tak? Starší byt vstupuje na trh s požiadavkou nižšej počiatočnej investície, ale nesmieme zabúdať na fakt, že so starším bytom prichádzajú aj renovácie, nevyhnutné opravy a na skvalitnenie bývania bude potrebné vynaložiť ďalšie finančné prostriedky.

Ak kupujete byt v staršom bytovom objekte, myslite aj na to, že renovovať môžete iba svoj byt a nie celú bytovku. Staršie bytové domy tiež neboli stavané s dôrazom na energetické šetrenie, a tak mesačné náklady na bývanie v staršom byte môžu byť veľmi vysoké.

 

Nový byt v novostavbe je byt podľa Vašich predstáv

Za novostavbu je považovaný každý byt alebo bytový objekt, ktorý nie je starší viac ako 5 rokov. Ak sa rozhodnete pre kúpu nového bytu ešte v nedokončenom developerskom projekte, kupovať budete holobyt, alebo byt s určitým štandardom. Pri kúpe holobytu získavate voľnú ruku pre dokončenie vysnívaného domova, pričom však opäť treba rátať s ďalšou finančnou investíciou a vynaloženým časom pre finálne úpravy.

Pri výstavbe bytov sa novým majiteľom dostáva možnosť zariadiť si štandard bytu podľa vlastných predstáv – vybrať si zväčša môžu podlahy, dlažbu, obklady, kuchynskú linku či kúpeľňu a okamžite po dokončení sa nasťahovať do bytu, ktorý spĺňa ich požiadavky interiérového dizajnu. Bývať môžete už od prvej chvíle a nemusíte strácať čas ďalšími renováciami.

Byty v novostavbách sa väčšinou predávajú v predpredaji, keď sú byty ešte len vo výstavbe – ak je novostavba už dokončená, obvykle sa stáva, že všetky byty sú už vypredané. Preto, ak ste si zvolili lokalitu a do oka Vám padol nový developerský projekt, neváhajte a kúpte si byt v predpredaji ešte pred jeho dokončením.

 

Ako nový byt v novostavbe šetrí náklady?

Pri kúpe nového bytu v novostavbe Vás neprekvapia žiadne nečakané náklady na opravy či nevyhnutné renovácie. Výhodou je, že ak v byte v novostavbe spozorujete vážne nedostatky, môžete ich reklamovať.

Nové bytové objekty a developerské projekty sú stavané v súbehu s modernými trendami a sú dispozične prispôsobené súčasnému životnému štýlu. Sofistikované rozloženie miestností, viac svetla a viac životného priestoru. Na výstavbu nových bytových objektov sa tiež používajú vysokokvalitné materiály s lepšími vlastnosťami. Novostavby starším bytom konkurujú aj v oveľa nižších nákladoch na prevádzku.

Pri výstavbe nových bytov sa tiež myslí na zvýšený dopyt parkovacích miest a väčší komfort pri parkovaní. K novostavbám patria aj vyhradené parkovacie miesta alebo ich súčasťou je podzemná garáž. Nové bytové objekty tiež vznikajú aj s ohľadom na blízky kontakt s prírodou. Ich súčasťou býva prírodná plocha alebo priestor na voľnočasové aktivity nových obyvateľov objektu.

Kúpa nového bytu v novostavbe je veľký krok, ktorý prináša svoje ovocie. Váš domov bude od začiatku patriť iba Vám a môžete mať istotu, že sa v prvých rokoch Vášho bývania nemusíte zaoberať zbytočnými opravami porúch, ktoré po sebe zanechali bývalí majitelia. Nový byt v developerskom projekte umožňuje nové, moderné a vysnívané bývanie, ktoré kráča s dobou a už od začiatku bude iba Vaše.

Vyberte si Váš nový byt v Cisárkach
Pozrieť ponuku
Menu
+421 905 283 041 Napíšte nám